Nasze Gimnazjum realizuje projekty promuj─ůce zdrowie:
od 2007roku - Trzymaj form─Ö

od 2011roku -  Szko┼éa Promuj─ůca Zdrowie

od 2013 roku - Szko┼éa przyjazna ┼╝ywieniu i aktywno┼Ťci fizycznej

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy KIK-34
w ramach projektu ÔÇ×Zachowaj r├│wnowag─ÖÔÇŁ

Dzia┼éania podejmowane w naszej plac├│wce maj─ů na celu promocj─Ö zdrowego stylu ┼╝ycia i kszta┼étowanie postawy odpowiedzialno┼Ťci za w┼éasne zdrowie. Upowszechniamy w┼Ťr├│d m┼éodzie┼╝y aktywno┼Ť─ç fizyczn─ů i zasady zdrowego ┼╝ywienia.
Nasze dzia┼éania staramy si─Ö rozszerzy─ç tak┼╝e na ┼Ťrodowisko rodzinne m┼éodzie┼╝y. Dlatego zach─Öcamy Pa┼ästwa do aktywnego w┼é─ůczenia si─Ö w realizacj─Ö tych przedsi─Öwzi─Ö─ç.
Pami─Ötajmy, ┼╝e dziecko przenosi w doros┼ée ┼╝ycie nawyki i wzory post─Öpowania wyniesione z domu. Starajmy si─Ö wi─Öc eliminowa─ç ze swojego ┼╝ycia b┼é─Ödy ┼╝ywieniowe i uaktywnia─ç si─Ö, zaczynaj─ůc cho─çby od wsp├│lnych spacer├│w.
Dotychczasowe działania zaowocowały pozytywnymi zmianami w naszej placówce:
-  Wprowadzono przerw─Ö ┼Ťniadaniow─ů z ciep┼é─ů herbat─ů
-  W asortymencie sklepiku szkolnego pojawi┼éy si─Ö m.in. bu┼éki i kanapki z pieczywa gruboziarnistego, znikn─Ö┼éy chipsy i reklamy niezdrowych produkt├│w  - Nauczyciele wychowania fizycznego wprowadzili system oceniania  motywuj─ůcego oraz ofert─Ö zaj─Ö─ç do wyboru .

Sukces ÔÇ×Gimnazjalisto - od┼╝ywiaj si─Ö zdrowo!ÔÇŁ

12 listopada 2015 roku, w Zielonej G├│rze mia┼éo miejsce podsumowanie IX edycji og├│lnopolskiego programu ÔÇ×Trzymaj form─ÖÔÇŁ. G┼é├│wnymi organizatorami konkursu by┼éa Wojew├│dzka Stacja Sanitarno ÔÇô Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. oraz Urz─ůd Marsza┼ékowski w Zielonej G├│rze.
Celem konkursu by┼éo wy┼éonienie projektu promuj─ůcego aktywne uczestnictwo rodzic├│w w realizacji programu w roku szkolnym 2014/2015, ze szczeg├│lnym uwzgl─Ödnieniem zagadnie┼ä zwi─ůzanych z kszta┼étowaniem prozdrowotnych nawyk├│w poprzez promowanie zasad prawid┼éowego od┼╝ywiania i aktywno┼Ťci fizycznej.
Komisja konkursowa oceniła projekty i wyłoniła zwycięzców.
Gimnazjum nr 2 zaj─Ö┼éo III miejsce w wojew├│dztwie i otrzyma┼éo nagrod─Ö w wysoko┼Ťci 1000 z┼é.
Realizacja IX edycji og├│lnopolskiego programu ÔÇ×Trzymaj form─ÖÔÇŁ w naszej plac├│wce, sta┼éa si─Ö po raz kolejny bod┼║cem do mobilizacji i poszukiwania nowych pomys┼é├│w, na propagowanie zdrowego stylu ┼╝ycia.
Gimnazjali┼Ťci, cho─ç bardzo krytyczni wobec doros┼éych,  stanowi─ů podatny grunt, dla kszta┼étowania dobrych nawyk├│w. Wyzwaniem staje si─Ö natomiast edukowanie pokolenia dojrzalszego, czyli rodzic├│w.
Sp├│jno┼Ť─ç informacji przekazywanych m┼éodzie┼╝y w szkole i ┼Ťrodowisku domowym jest nieodzowna w kszta┼étowaniu ┼Ťwiadomo┼Ťci prozdrowotnej m┼éodego cz┼éowieka.
Dlatego nawi─ůzanie wsp├│┼épracy z rodzicami  oraz u┼Ťwiadomienie ich ogromnej roli w tym zadaniu sta┼éo si─Ö wa┼╝nym aspektem naszych dzia┼éa┼ä.
Gratulujemy i dzi─Ökujemy za zaanga┼╝owanie!