STYCZEŃ I LUTY 2018 W ODDZIALE
Styczeń powitaliśmy pełni nadziei, że ten rok okaże się dla nas lepszy, a chociażby nie gorszy niż poprzedni. Rozwiesiliśmy w klasie nowe kalendarze, zrobiliśmy gazetkę oraz stworzyliśmy kalendarz z ważnymi dla nas datami. Ten rok jest wyjątkowy. Aż trzy osoby z naszej klasy obchodzą w nim 18 - te urodziny. Oprócz tego jak co roku, zapisaliśmy swoje noworoczne postanowienia. Mimo, iż  z doświadczenia wiemy, że różnie z nimi bywa, to i tak postanowiliśmy, że spróbujemy nad sobą popracować. Opracowaliśmy kodeks bezpiecznych ferii, omówiliśmy zagrożenia jakie niesie zima dla nas i zwierząt, a także poznaliśmy różne sporty zimowe. Okazało się, że większość z nas jest fanami skoków narciarskich, ale wiedzę mamy także na inne tematy. Mimo niskich temperatur cały czas hartowaliśmy się na świeżym powietrzu.
Lutowych dni spędzonych  w szkole było niewiele. Połowa miesiąca to ferie zimowe, z których się cieszyliśmy, ale też z utęsknieniem czekaliśmy powrotu do szkoły. Niespodzianką dla nas były odwiedziny uczniów z klasy II A, którzy jako reprezentanci wolontariatu, pod opieką pani Magdy Kozdrowskiej zaskoczyli nas upominkami w postaci własnoręcznie wykonanych gier planszowych. Oprócz tego okres przed feriami spędziliśmy na przygotowaniu do Walentynek i rozmowach o miłości. Do naszych miłosnych sentencji również przyłączyli sie inni uczniowie i nauczyciele, chcąc się z nami podzielić wiedzą i swoimi refleksami o tym pięknym uczuciu. Okres po feriach zaskoczył nas tak niskimi temperaturami, że przychodziliśmy do szkoły opatuleni w ubrania tak ciasno, że poruszaliśmy się  jak pingwiny. I wtedy powstał  pomysł przyjrzenia się z bliska tym zwierzętom. Czytaliśmy informacje o pingwinach w Internecie, a także opowiadania, gdzie głównymi bohaterami były te ptaki, oglądaliśmy albumy i zdjęcia, filmy, a także rysowaliśmy, malowaliśmy i robiliśmy pingwiny za pomocą pieczątek z ziemniaka. Na chwilę obecną możemy chyba wziąć udział w konkursie na ten temat ;-)  A także na temat miłości ;-)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


GRUDZIEŃ 2017 W ODDZIALE
Miesiąc grudzień jest naszym ulubionym miesiącem. Mimo, iż prognozowana zima nie zawitała, to i tak spędziliśmy ten czas bardzo owocnie w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia. Spod naszych rąk, jak co roku, wyszło mnóstwo ciekawych kartek, które wysłaliśmy lub rozdaliśmy naszym bliskim oraz zaprzyjaźnionym placówkom. Ubraliśmy choinkę, ustroiliśmy klasę i odwiedziliśmy z życzeniami Szkołę Podstawową Nr 2 oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kostrzynie nad Odrą. Mieliśmy okazję obejrzeć piękne Jasełka w wykonaniu uczestników ŚDS, wspólnie pokolędować przy akompaniamencie akordeonu, co dla nas było wrażeniem niezapomnianym. Odwiedził nas w klasie Mikołaj, który każdemu przyniósł wymarzony prezent, a także My odwiedziliśmy Mikołaja. Jak co roku na  zaproszenie firmy Polchar uczestniczyliśmy w Mikołajkach organizowanych dla nas na kręgielni. Pod koniec roku sami przygotowaliśmy wigilijne spotkanie w klasie, podczas którego fajnie się bawiliśmy śpiewając kolędy, rozmawiając o świętach, a także życząc sobie wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


LISTOPAD 2017 W ODDZIALE
Listopad z reguły jest miesiącem smutnym i pochmurnym, ale nie u nas. Oprócz tego, że było pracowicie, to jak zawsze było też zabawnie. Mimo, iż nie obchodziliśmy żadnych urodzin, to i tak okazji do świętowania było kilka. Najważniejszym świętem w listopadzie jest Narodowe Święto Niepodległości. Aby godnie uczcić urodziny niepodległej Polski przygotowywaliśmy się długo i sumiennie. Już wiemy, że o wolną Polskę walczono nie tylko bronią. Wiemy też, jak w dzisiejszych czasach być patriotą. Nie trzeba wcale być żołnierzem, walczyć na froncie, by godnie reprezentować nasz kraj. Wzięliśmy udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, podczas którego dumnie wyprostowani śpiewaliśmy hymn Polski, prezentowaliśmy okrzyk promujący Polskę, a także częstowaliśmy słodkim upominkiem uczniów innych klas. Następnie całą klasą zasiedliśmy do wspólnie nakrytego stołu, gdzie w strojach galowych i z pełną kulturą rozmawialiśmy o Polsce.
W tym miesiącu odwiedziliśmy również zaprzyjaźnione Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim. Bardzo miło  było nam ponownie spotkać naszych kolegów i wspólnie z nimi popracować, przygotowując dekoracje na nadchodzące święta. Efekty naszych prac przywieźliśmy do naszej klasy, aby upiększały ją podczas oczekiwania na Boże Narodzenie.
Z kolejną  wizytą udaliśmy się do Szkoły Podstawowej Nr 2, gdzie jak co roku, wspólnie obchodziliśmy Tydzień Integracji. Podczas tego spotkania wykonywaliśmy kartki bożonarodzeniowe, chcąc podtrzymać zwyczaj wysyłania życzeń tradycyjną pocztą. Z racji tego, iż spotkanie miało miejsce w przeddzień Andrzejek, wraz z uczniami z SP 2 wzięliśmy udział  we wspólnym wróżeniu. Spotkanie zakończyliśmy dyskoteką, która mimo godzin porannych pozwoliła nam się wyszaleć. Ale to nie koniec atrakcji tego dnia, gdyż spacerkiem udaliśmy sie do Pizzerii Hej na pizzę i "kawę".
Andrzejkowe wróżby miały miejsce również w naszej klasie. Śmiechu było co niemiara, gdy uczniowie naszej klasy losowali obrączkę, zwiastującą szybkie zamążpójście. Oprócz tego poznaliśmy imiona naszych przyszłych partnerów, nasze zawody i plany na przyszły rok.
Kolejny miesiąc minął nam bardzo szybko. Grudzień zapowiada się równie ciekawie, ale o tym jeszcze nie powiemy... Zapraszamy na relację za miesiąc.

PAŹDZIERNIK 2017 W ODDZIALE
Październik już za nami. Miesiąc pracowity, ale bardzo ciekawy. Ku naszej ogromnej uciesze, powrócił do nas nasz kolega Patryk, którego dawno nie widzieliśmy. Tak więc miesiąc rozpoczął się dla nas uroczyście. Mimo zmiennej pogody bardzo dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, hartując się, aby móc pozostać jak najdłużej zdrowymi. Zbieraliśmy także dary jesieni tworząc z nich ciekawe prace. Jako, że w miesiącu październiku obchodzimy święto pracowników szkoły, dużo czasu poświęciliśmy zawodom, które możemy spotkać w szkole i w naszym najbliższym otoczeniu. Omawialiśmy plusy i minusy poszczególnych zawodów, prezentowaliśmy zawody, które cieszą się wśród nas największym zainteresowaniem, takie jak policjant, strażak, nauczyciel, lekarz. Dla naszych nauczycieli przygotowaliśmy niespodzianki w postaci pięknych kartek i krótkiego występu artystycznego. Drugą część miesiąca poświęciliśmy na poznawanie sylwetek znanych osób. Zapoznaliśmy się z życiem i twórczością Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Jana Matejki i najbliższego nam Jana Pawła II. Koniec miesiąca poświęciliśmy na wspominanie naszych zmarłych bliskich, odwiedziliśmy cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicze naszym bliskim, ale także na grobach opuszczonych i zaniedbanych.