GRUDZIE艃 2017 W ODDZIALE
Miesi膮c grudzie艅 jest naszym ulubionym miesi膮cem. Mimo, i偶 prognozowana zima nie zawita艂a, to i tak sp臋dzili艣my ten czas bardzo owocnie w oczekiwaniu na 艢wi臋ta Bo偶ego Narodzenia. Spod naszych r膮k, jak co roku, wysz艂o mn贸stwo ciekawych kartek, kt贸re wys艂ali艣my lub rozdali艣my naszym bliskim oraz zaprzyja藕nionym plac贸wkom. Ubrali艣my choink臋, ustroili艣my klas臋 i odwiedzili艣my z 偶yczeniami Szko艂臋 Podstawow膮 Nr 2 oraz 艢rodowiskowy Dom Samopomocy w Kostrzynie nad Odr膮. Mieli艣my okazj臋 obejrze膰 pi臋kne Jase艂ka w wykonaniu uczestnik贸w 艢DS, wsp贸lnie pokol臋dowa膰 przy akompaniamencie akordeonu, co dla nas by艂o wra偶eniem niezapomnianym. Odwiedzi艂 nas w klasie Miko艂aj, kt贸ry ka偶demu przyni贸s艂 wymarzony prezent, a tak偶e My odwiedzili艣my Miko艂aja. Jak co roku na  zaproszenie firmy Polchar uczestniczyli艣my w Miko艂ajkach organizowanych dla nas na kr臋gielni. Pod koniec roku sami przygotowali艣my wigilijne spotkanie w klasie, podczas kt贸rego fajnie si臋 bawili艣my 艣piewaj膮c kol臋dy, rozmawiaj膮c o 艣wi臋tach, a tak偶e 偶ycz膮c sobie wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

LISTOPAD 2017 W ODDZIALE
Listopad z regu艂y jest miesi膮cem smutnym i pochmurnym, ale nie u nas. Opr贸cz tego, 偶e by艂o pracowicie, to jak zawsze by艂o te偶 zabawnie. Mimo, i偶 nie obchodzili艣my 偶adnych urodzin, to i tak okazji do 艣wi臋towania by艂o kilka. Najwa偶niejszym 艣wi臋tem w listopadzie jest Narodowe 艢wi臋to Niepodleg艂o艣ci. Aby godnie uczci膰 urodziny niepodleg艂ej Polski przygotowywali艣my si臋 d艂ugo i sumiennie. Ju偶 wiemy, 偶e o woln膮 Polsk臋 walczono nie tylko broni膮. Wiemy te偶, jak w dzisiejszych czasach by膰 patriot膮. Nie trzeba wcale by膰 偶o艂nierzem, walczy膰 na froncie, by godnie reprezentowa膰 nasz kraj. Wzi臋li艣my udzia艂 w uroczystym apelu z okazji 艢wi臋ta Niepodleg艂o艣ci, podczas kt贸rego dumnie wyprostowani 艣piewali艣my hymn Polski, prezentowali艣my okrzyk promuj膮cy Polsk臋, a tak偶e cz臋stowali艣my s艂odkim upominkiem uczni贸w innych klas. Nast臋pnie ca艂膮 klas膮 zasiedli艣my do wsp贸lnie nakrytego sto艂u, gdzie w strojach galowych i z pe艂n膮 kultur膮 rozmawiali艣my o Polsce.
W tym miesi膮cu odwiedzili艣my r贸wnie偶 zaprzyja藕nione Warsztaty Terapii Zaj臋ciowej w Kamieniu Wielkim. Bardzo mi艂o  by艂o nam ponownie spotka膰 naszych koleg贸w i wsp贸lnie z nimi popracowa膰, przygotowuj膮c dekoracje na nadchodz膮ce 艣wi臋ta. Efekty naszych prac przywie藕li艣my do naszej klasy, aby upi臋ksza艂y j膮 podczas oczekiwania na Bo偶e Narodzenie.
Z kolejn膮  wizyt膮 udali艣my si臋 do Szko艂y Podstawowej Nr 2, gdzie jak co roku, wsp贸lnie obchodzili艣my Tydzie艅 Integracji. Podczas tego spotkania wykonywali艣my kartki bo偶onarodzeniowe, chc膮c podtrzyma膰 zwyczaj wysy艂ania 偶ycze艅 tradycyjn膮 poczt膮. Z racji tego, i偶 spotkanie mia艂o miejsce w przeddzie艅 Andrzejek, wraz z uczniami z SP 2 wzi臋li艣my udzia艂  we wsp贸lnym wr贸偶eniu. Spotkanie zako艅czyli艣my dyskotek膮, kt贸ra mimo godzin porannych pozwoli艂a nam si臋 wyszale膰. Ale to nie koniec atrakcji tego dnia, gdy偶 spacerkiem udali艣my sie do Pizzerii Hej na pizz臋 i "kaw臋".
Andrzejkowe wr贸偶by mia艂y miejsce r贸wnie偶 w naszej klasie. 艢miechu by艂o co niemiara, gdy uczniowie naszej klasy losowali obr膮czk臋, zwiastuj膮c膮 szybkie zam膮偶p贸j艣cie. Opr贸cz tego poznali艣my imiona naszych przysz艂ych partner贸w, nasze zawody i plany na przysz艂y rok.
Kolejny miesi膮c min膮艂 nam bardzo szybko. Grudzie艅 zapowiada si臋 r贸wnie ciekawie, ale o tym jeszcze nie powiemy... Zapraszamy na relacj臋 za miesi膮c.

PA殴DZIERNIK 2017 W ODDZIALE
Pa藕dziernik ju偶 za nami. Miesi膮c pracowity, ale bardzo ciekawy. Ku naszej ogromnej uciesze, powr贸ci艂 do nas nasz kolega Patryk, kt贸rego dawno nie widzieli艣my. Tak wi臋c miesi膮c rozpocz膮艂 si臋 dla nas uroczy艣cie. Mimo zmiennej pogody bardzo du偶o czasu sp臋dzili艣my na 艣wie偶ym powietrzu, hartuj膮c si臋, aby m贸c pozosta膰 jak najd艂u偶ej zdrowymi. Zbierali艣my tak偶e dary jesieni tworz膮c z nich ciekawe prace. Jako, 偶e w miesi膮cu pa藕dzierniku obchodzimy 艣wi臋to pracownik贸w szko艂y, du偶o czasu po艣wi臋cili艣my zawodom, kt贸re mo偶emy spotka膰 w szkole i w naszym najbli偶szym otoczeniu. Omawiali艣my plusy i minusy poszczeg贸lnych zawod贸w, prezentowali艣my zawody, kt贸re ciesz膮 si臋 w艣r贸d nas najwi臋kszym zainteresowaniem, takie jak policjant, stra偶ak, nauczyciel, lekarz. Dla naszych nauczycieli przygotowali艣my niespodzianki w postaci pi臋knych kartek i kr贸tkiego wyst臋pu artystycznego. Drug膮 cz臋艣膰 miesi膮ca po艣wi臋cili艣my na poznawanie sylwetek znanych os贸b. Zapoznali艣my si臋 z 偶yciem i tw贸rczo艣ci膮 Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Jana Matejki i najbli偶szego nam Jana Paw艂a II. Koniec miesi膮ca po艣wi臋cili艣my na wspominanie naszych zmar艂ych bliskich, odwiedzili艣my cmentarz, gdzie zapalili艣my znicze naszym bliskim, ale tak偶e na grobach opuszczonych i zaniedbanych.